DOKAP Bölgesi üniversitelerinden güz dönemine ortak karar

(DOKAP) Bölgesindeki; üniversite rektörleri video konferans yöntemi ile gerçekleştirdikleri toplantıda 2020-2021 akademik yılı güz yarıyılı eğitim öğretim süreciyle ilgili karar aldı. Rektörler, güz yarıyılında eğitim-öğretimin büyük oranda dijital imkânlar kul

Arzu ERBAŞ /RİZE (DHA)- Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP) Bölgesindeki; üniversite rektörleri video konferans yöntemi ile gerçekleştirdikleri toplantıda 2020-2021 akademik yılı güz yarıyılı eğitim öğretim süreciyle ilgili karar aldı. Rektörler, güz yarıyılında eğitim-öğretimin büyük oranda dijital imkânlar kullanılarak uzaktan öğretim yöntemiyle yapılmasına karar verdi.

DOKAP bölgesindeki Amasya, Artvin Çoruh, Avrasya, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Hitit, Karadeniz Teknik, Ondokuz Mayıs, Ordu, Recep Tayyip Erdoğan, Samsun, Sinop, Tokat Gaziosmanpaşa ve Trabzon Üniversiteleri rektörleri video konferans yöntemiyle gerçekleştirdikleri toplantıda 2020-2021 akademik yılı güz yarıyılı eğitim öğretim sürecini değerlendirdi. Toplantıda güz yarıyılında eğitim-öğretimin büyük oranda dijital imkânlar kullanılarak uzaktan öğretim yöntemiyle yapılmasına karar verilirken yapılan açıklamada “Yükseköğretim Kurulu’nun ‘Küresel Salgında Yeni Normalleşme Rehberi’, Sağlık Bakanlığı’nın görüşleri, pandeminin ülkemizde geldiği son durum, öğrencilerin seyahat, konaklama, sosyal koşullar ve sürdürülebilir eğitim öğretim süreçleri gibi birçok faktör ve bunların salgının yayılması üzerindeki etkisi detaylı olarak değerlendirilmiş ve güz yarıyılında eğitim-öğretimin büyük oranda dijital imkânlar kullanılarak uzaktan öğretim yöntemiyle yapılmasına, Pandemi döneminde eğitim-öğretimin kalitesinin artması ve öğrencilerinin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için 15 üniversitenin uzaktan öğretimde iş birliği içerisinde hareket etmelerine, Öğrencilerin, 15 Üniversitenin mevcut şartlarda kütüphane v.b. kampüs imkânlarını kullanmalarına karar verilmiştir” denildi.


Oğuzcan Gündüz

22 Blog posts

Comments