GOP OBS nedir? Ne işe yarar? Nasıl girilir?

gop obs Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Öğrenci Bilgilendirme Sisteminin kısaltmasıdır.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi öğrencileri olarak vize, final, büt dönemlerinde sık sık not kontrolleri yapmak için gop obs araması yaparak üniversitemizin öğrenci bilgilendirme sistemine giriş yaparız.

 

Sistem menüsünde bulunan Ders Notları bölümünden sınav sonuçlarımızı öğrenebiliyoruz. Bunun dışında birçok işlemide yine gop obs üzerinden yapmaktayız.

 

Örneğin dönem başlangıçlarında ders kayıtlarımızı yine gop obs sistemi üzerinden yapmamız gerekiyor. Ders kayıt işlemleri nasıl yapılacağını bilmiyor iseniz TOGÜ Ders Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır? isimli makalemizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

 

gop obs sistemi üzerinden transkript senaryomuza da ulaşabiliriz.

 

gop obs sistemine girmek için TIKLA

 

Üniversitemizin ''Gaziosmanpaşa Üniversitesi'' isim değiştirerek ''Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'' olması neticesiyle üniversitemizin kısaltması da goü iken TOGÜ olmuştur. Dolayısıyla ilerleyen süreçlerde gop obs aratmamızın yerini togu obs aratması alacağı kaçınılmaz bir alışkanlık değişimi olacaktır.

 

Tüm bu zahmetli işlemlerin ardından GopSes olarak bir kolaylık sağladık ve üniversitemizin tüm sistemlerini GopSes uygulamamıza entegre ettik.

 

GopSes nedir? Ne işe yarar? bilmiyor iseniz GopSes nedir? Ne işe yarar? isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

 

Merak ettiklerinizi makale altına yorum yaparak sorabilirsiniz.

 

Saygılarımla...


Oğuzcan Gündüz

21 Blog Paylaşım

Yorum